„Podążając utartymi ścieżkami można zgubić siebie. Hipnoterapia pozwala na wydeptanie własnych ścieżek życia.”

Agnieszka Kossewska

Zaburzenia odżywiania, nadwaga, otyłość

Przejadasz się z powodu różnych wydarzeń stresowych (operacja, poród, wypadek, żałoba)? Odczuwasz nadmierne napięcie emocjonalne, które próbujesz łagodzić objadaniem się, co skutkuje nadwagą, otyłością i zaburzeniami somatycznymi?

Może zjadasz małego batonika lub ciastko, a potem dręczą Cię wyrzuty sumienia przez długi czas, z powodu braku konsekwencji w wytrwaniu w diecie i krótkiej słabości, co skutkuje równoczesnym nieustannym krytykowaniem samego siebie? Stojąc przed lustrem obserwujesz miejsca w których jest „za dużo”, „zbiera się tłuszcz z jedzenia”. Pomimo bardzo szczupłej, wręcz wychudzonej sylwetki widzisz osobę otyłą? Towarzyszy Ci stały lęk przed przytyciem? Stosujesz zbyt intensywne, wykańczające treningi, aby osiągnąć i utrzymać szczupłą sylwetkę z jednoczesnym restrykcyjnym i wybiórczym spożywaniem posiłków? Koncentrujesz się na osiągnięciu określonej masy i wymiarów ciała. Kiedy przydarzy Ci się epizod nie trzymania się surowych zasad, odczuwasz drażliwość, chwiejność emocjonalną  i uczucie smutku?

Czy problem dotyczy Ciebie lub Twoich bliskich?

Przejadasz się z powodu różnych wydarzeń stresowych (operacja, poród, wypadek, żałoba)? Odczuwasz nadmierne napięcie emocjonalne, które próbujesz łagodzić objadaniem się, co skutkuje nadwagą, otyłością i zaburzeniami somatycznymi?

Może zjadasz małego batonika lub ciastko, a potem dręczą Cię wyrzuty sumienia przez długi czas,

z powodu braku konsekwencji w wytrwaniu w diecie i krótkiej słabości, co skutkuje równoczesnym nieustannym krytykowaniem samego siebie? Stojąc przed lustrem obserwujesz miejsca w których jest „za dużo”, „zbiera się tłuszcz z jedzenia”. Pomimo bardzo szczupłej, wręcz wychudzonej sylwetki widzisz osobę otyłą? Towarzyszy Ci stały lęk przed przytyciem? Stosujesz zbyt intensywne, wykańczające treningi, aby osiągnąć i utrzymać szczupłą sylwetkę z jednoczesnym restrykcyjnym i wybiórczym spożywaniem posiłków? Koncentrujesz się na osiągnięciu określonej masy i wymiarów ciała. Kiedy przydarzy Ci się epizod nie trzymania się surowych zasad, odczuwasz drażliwość, chwiejność emocjonalną  i uczucie smutku?

Po napadach obżarstwa towarzyszy Ci poczucie wstydu i winy, obniżony nastrój, poczucie utraty kontroli nad swoim życiem? Może zmagasz się z efektem jojo i stwierdzasz, że już absolutnie żadne diety na Ciebie nie działają? Masz wrażenie, że tyjesz w oczach, nawet po zjedzeniu jabłka? Może jedzeniem próbujesz załagodzić dyskomfort emocjonalny?

 

Czym są zaburzenia odżywiania?

Zaburzenia odżywiania to stany behawioralne charakteryzujące się poważnymi i uporczywymi zachowaniami związanych z jedzeniem i  związanymi z nimi niepokojącymi uporczywymi myślami i emocjami. Mogą być poważnymi stanami wpływającymi na funkcje psychologiczne, fizyczne i społeczne. Rodzaje zaburzeń odżywiania obejmują: jadłowstręt psychiczny, bulimię, zaburzenie związane z napadami objadania się, zaburzenie polegająca na unikaniu bądź restrykcyjnym przyjmowaniu jedzenia, zaburzenia przeżuwania, pica (spożywanie rzeczy, które nie są jedzeniem, np. ziemia). Zaburzenia odżywiania dotykają 5% populacji. Większość zaburzeń rozwija się w wieku dorastania i u młodych dorosłych. Anoreksja i bulimia dotyczą głównie kobiet, ale mogą dotyczyć osób w każdym wieku i każdej płci.

 

Co zyskasz dzięki hipnoterapii?

Dobrze, że jesteś na mojej stronie! Dzięki hipnozie pomogę Ci osiągnąć optymalną dla siebie wagę bez efektu jojo i bez skutków ubocznych. Zaczniesz rozpoznawać które emocje, sytuacje, relacje pchają Cię w kierunku nadmiernego jedzenia czy wręcz niejedzenia. Uświadamiając sobie przyczyny swoich stanów, z łatwością przyjdzie Ci praca nad nimi i wypracowanie nowych strategi zachowania w tych sytuacjach. Pozbędziesz się nadmiernych kilogramów i dowiesz się jak osiągnąć idealną dla siebie sylwetkę. Nauczysz się przyjmować jedzenie, jako sposób zaspokajania potrzeby głodu, dbania o siebie, okazania sobie miłości i wsparcia, zamiast tłumienia nieprzyjemnych emocji poprzez podjadanie i uciekanie od trudnych sytuacji czy osób.

Nauczysz się zarządzać swoimi emocjami, a to sprawi, że wypracujesz nowe strategie radzenia sobie z nimi. Nauczysz się akceptacji siebie i stworzysz prawidłowy obraz swojego ciała. Pomogę Ci wypracować nowe nawyki i zachowania żywieniowe.

Zapraszam na 15 minutową, bezpłatną konsultację, w trakcie której odpowiem na Twoje pytania i wspólnie zaplanujemy Twój proces osiągania oczekiwanych przez Ciebie rezultatów.