„Klucz od zmiany kryje się w Twojej podświadomości. Otwórz do niej dostęp dzięki hipnoterapii.”

Depresja

Zmagasz się z depresją przewlekłą lub epizodem depresyjnym? Nie chce Ci się wstawać rano z łóżka, a codzienne czynności stanowią dla Ciebie wyzwanie? Może dodatkowo cierpisz na zaburzenia snu, bezsenność, odczuwasz spadek libido? Towarzyszy Ci stałe uczucie napięcia, lęk i zamartwianie się? Masz brak chęci do życia i poczucie bezsensowności wszystkiego, jednocześnie odczuwasz przewlekły smutek, nie odczuwasz radości, a odczuwanie przyjemności całkowicie zanikło? Występują u Ciebie zaburzenia łaknienia: utrata apetytu i spadek wagi lub wzrost apetytu i przybieranie na wadze?

Z pomocą przychodzi hipnoza i kilku sesyjna terapia, dzięki której możesz powrócić do pełnego funkcjonowania i znacząco złagodzić przebieg depresji.

Co mówią badania

Depresja jest zaburzeniem, które dotyka nie tylko nastrój chorej osoby, ale również zachowanie, sposób postrzegania siebie, relacje z innymi ludźmi, fizyczne i naturalne funkcje. Osoba z depresją powinna podjąć się adekwatnego leczenia. W artykule: „Effectiveness of hypnosis therapy and Gestalt therapy as depression treatments” E.González-Ramíreza, T. Carrillo-Montoya i in. Opisują wyniki badań, które mówią, że hipnoterapia jest efektywną terapią i ma znaczenie w leczeniu depresji. Podczas gdy inne terapie, są powolne i dają niewielkie rezultaty.

Terapia za pomocą hipnozy pomaga zbudować pozytywne oczekiwania dotyczące leczenia, adresując liczne objawy depresyjne i modyfikując wzorce samoorganizacji, które przyczyniają się do depresyjnego myślenia i i nastroju.

 

Fakty dotyczące depresji

W 2020 roku depresja zajęła pierwsze miejsce na liście przyczyn zgonów.

W Polsce na depresję cierpi 1,5 mln. Polaków (dane sprzed pandemii). Z powodu pandemii nastąpił wzrost o 25%. Z powodu depresji 2 razy więcej osób popełnia samobójstwo, niż ginie w wypadkach samochodowych. W roku 2019 samobójstwo z powodu depresji popełniło 5 tys. osób, gdzie w wypadkach zginęły 2982 osoby.

Depresja jest chorobą dziedziczną. Jeżeli Twoi rodzice bądź dziadkowie cierpieli lub chorują na depresję, może ta choroba dotknąć również Ciebie. W kolejnych pokoleniach objawy są bardziej intensywne i nasilone.

 

Jak hipnoterapia może Ci pomóc?

Hipnoza wspomaga proces wychodzenia z depresji lub znacząco łagodzi jej przebieg. Pomaga w radzeniu sobie i w lepszym funkcjonowaniu osób borykających się z depresją.

Dzięki hipnoterapii często już po kilku sesjach, powrót do prawidłowego funkcjonowania Twojego umysłu, staje się faktem.

Zapraszam na 15 minutową, bezpłatną konsultację, w trakcie której odpowiem na Twoje pytania i wspólnie zaplanujemy Twój proces osiągania oczekiwanych przez Ciebie rezultatów.