„Podążając utartymi ścieżkami można zgubić siebie. Hipnoterapia pozwala na wydeptanie własnych ścieżek życia.”

Hipnoonkologia - wsparcie osób onkologicznych

Czy problem dotyczy Ciebie lub Twoich bliskich?

Zmagasz się z choroba nowotworową? Może ktoś z Twoich bliskich mierzy się z tym problemem zdrowotnym? Potrzebujesz wsparcia, by stawić czoła nadchodzącym wyzwaniom, które czekają na Ciebie podczas leczenia onkologicznego? Chciałbyś zmniejszyć ilość stosowanych środków przeciwbólowych i uspokajających? Chcesz z łatwością radzić sobie z konsekwencjami i prawdopodobnymi skutkami ubocznymi działania chemioterapii?

Co mówią badania na ten temat?

W artykule „A Randomized Clinical Trial of a Brief Hypnosis Intervention to Control Side Effects in Breast Surgery Patients”, Guy H. Montgomery, Dana H. Bovbjerg, Julie B. Schnur i in. opisują wyniki badań nad zastosowaniem hipnozy u kobiet poddawanych operacji usunięcia piersi. Badania wykazały: zmniejszenie intensywności odczuwanego bólu pooperacyjnego, zmniejszenie użycia środków przeciwbólowych, środków znieczulających, uspokajających, obniżenie poziomu dyskomfortu, zmęczenia, mdłości, emocjonalnego zdenerwowania, skrócenie czasu przebywania  na oddziale chirurgicznym.

Co pokazuje jakie korzyści wnosi hipnoza nie tylko na przebieg operacji, ale na polepszenie samopoczucia i zmniejszenie odczuwanego dyskomfortu.

 

Co zyskasz dzięki hipnoterapii?

Hipnoterapia pomoże Ci oswoić lęk i niepokój związany z leczeniem onkologicznym. Możesz zmniejszyć ilość i siłę spożywanych środków przeciwbólowych. Zwiększysz swój komfort psychiczny i siłę wewnętrzną, które pozwolą Ci z łatwością radzić sobie z wyzwaniami w przyszłości. Dzięki hipnozie pomogę Ci przejść przez ten trudny. Będę Cię wspierać na jego etapach. Bez względu na którym etapie swojej ścieżki znajdujesz się teraz, zaczniesz w nowy, lepszy sposób razić sobie z wyzwaniami, które się pojawią na Twojej drodze. Pozwól sobie, by  ta droga, którą przemierzasz stała się prostsza i łatwiejsza do przejścia dzięki hipnoterapii. Możesz mieć rożnego rodzaju wątpliwości i jednocześnie zdecydować, aby hipnoza mogła Ci pomóc.

Zapraszam na 15 minutową, bezpłatną konsultację, w trakcie której odpowiem na Twoje pytania i wspólnie zaplanujemy Twój proces osiągania oczekiwanych przez Ciebie rezultatów.