„Aby mówić o osiągnięciach sportowych, kluczowym elementem jest koncentracja, samokontrola fizyczna i wiara w samoskuteczność. Hipnoza wspomaga i wzmacnia te procesy.”

Hipnoza rozwojowa

Jesteś sportowcem, artystą, muzykiem, tancerzem?

Lubisz się rozwijać, poszerzać swoją świadomość, pracować z sobą?

Dążysz do samodoskonalenia i nieustannego rozwoju?

Chcesz nauczyć się osiągać wyższe cele w  szybszy i łatwiejszy sposób?

Szukasz alternatywnych i skutecznych metod zwiększających motywację lub koncentrację?

Chcesz nauczyć się w szybszy i skuteczny sposób radzić sobie ze stresem i napięciem?

Chcesz nauczyć się technik autohipnozy i przekonać się jakie zmiany wniesie w Twoje  życie?

Hipnoza jest znana i wykorzystywana wśród sportowców jako trening mentalny.

Co odgrywa kluczową rolę w osiągnięciach sportowych

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co różni osoby, które osiągają sukces, od tych którym się  to nie udaje? Dlaczego o wyniku sportowym decyduje niejednokrotnie 0,01% punktu. Dlaczego niektórzy przekraczają pewien krytyczny próg, a innym się to nie udaje? Co tak naprawdę jest kluczem do poznania tej tajemnicy?

Jest to umysł. Sposób zarządzania umysłem. To w jaki sposób sportowcy wykorzystują lub nie jego potencjał. Bo o osiągnięciach sportowych decydują nie tylko umiejętności sportowe, kondycja i przygotowanie, ale  kluczową rolę odgrywa również ich umysł. Umiejętność zarządzania umysłem i wykorzystanie jego potencjału. Szczególnie istotne jest w momentach decydujących o wygranej. Poziom skupienia i koncentracji. Wyciszenie umysłu. Nastawienie na sukces. Wizualizacja sukcesu. Wiara w samoskuteczność. Zdolność szybkiej reakcji. To wszystko wzmacnia zastosowanie hipnozy.

 

Jak zarządzać emocjami, by odnieść sukces

W procesie osiągania sukcesu sportowego, ważne jest przyzwyczajenie się do emocji, które towarzyszą sukcesowi i procesowi jego osiągania. Zapanowanie nad tymi emocjami. Zbudowanie i wykorzystanie pewnego stanu mentalnego, który towarzyszył przygotowaniom podczas rozgrywki czy meczu. Tak, aby w pełni wykorzystać zdobyte umiejętności, wiedzę i zasoby.

W innym stanie mentalnym czy emocjonalnym, niż ten który towarzyszy podczas przygotowywania się do ważnego wydarzenia (meczu, egzaminu), jest utrudniony dostęp do zdobytych umiejętności czy wiedzy.

Przykładowo jeśli na treningach lub ucząc się do egzaminu towarzyszą nam przyjemne emocje, motywacja, to w takich „warunkach” emocjonalnych mózg będzie odtwarzał wyuczone umiejętności. Co oznacza, że aby wykorzystać zdobyte umiejętności i wiedzę, najlepiej odtworzyć taki stan emocjonalny, który towarzyszył nam w nabywaniu tych umiejętności.

W innych warunkach emocjonalnych czy mentalnych dochodzi do zapominania lub nietypowych pomyłek. Ponieważ pewne obszary mózgu aktywne w procesie zdobywania umiejętności są zablokowane w czasie ich przypominania i odtwarzania. Wtedy korzystamy z innej części mózgu. A wówczas utrudniony jest dostęp do wyuczonych umiejętności, zachowań czy  treści.

 

Jak osiągnąć dowolny stan mentalny na zawołanie

Można to zrobić poprzez kotwiczenie pewnego stanu emocjonalnego, mentalnego lub pewnego poziomu motywacji. Następnie aktywacji takiej kotwicy w miejscu i czasie, w którym będziemy tego potrzebować. Kotwice mogą być kinestetyczne, wzrokowe, dźwiękowe, zapachowe lub smakowe. Czyli na przykład jeśli zjemy cukierka, ciastko, które jedliśmy tylko w dzieciństwie, to poczujemy całą paletę emocji, radości, wspomnień i przyjemności z tym związanej. Takie kotwiczenie stanów warto stosować i wykorzystywać, kiedy tylko będziemy tego potrzebować. Podczas meczu, egzaminu czy wystąpieniami publicznymi.

Co jeszcze decyduje o sukcesie sportowym

To, w jaki sposób sportowcy potrafią koncentrować swoją uwagę na tym, co dzieje się w chwili obecnej. Jak wykorzystują czas treningu, meczu i regeneracji. W jaki sposób kontrolują swoje emocje. Czy decydują się na prawopółkulową reakcję emocjonalną czy skorzystają z innych strategi,  które są dostępne tylko wtedy, kiedy emocje opadną.

Czasem w ważnych momentach życia sportowca występuje niewyjaśniona blokada mentalna lub kryzys. Często towarzyszący kontuzjom. Blokady mentalne mogą powstawać min. przez rzutujące z przeszłości wspomnienia, słowa czy przekonaniem innych osób na jego temat. Na temat drogi życia, którą obrał. Ścieżka którą podąża, może nie podobać się jego bliskim. Niezależnie kto „zaszczepił” błędne przekonania i wzorce, hipnoza potrafi się z tym skutecznie rozprawić.

 

W czym może Ci pomóc hipnoza?

Poprzez pracę z Twoimi zasobami wydobędziemy i wzmocnimy to, czego aktualnie potrzebujesz.

Poznasz techniki szybkiej regeneracji po treningu. Wzmocnisz koncentrację.

Nauczysz się pracować nad motywacją i osiąganiem swoich celów.

Może aktualnie potrzebujesz sesji relaksacyjnej, która pozwoli Ci się rozluźnić i zregenerować.

Popracujemy nad ograniczającymi Cię przekonaniami, blokadami, wzmocnieniem pewności i wiary w siebie.

Nauczę Cię technik autohipnozy, abyś mógł po zakończonej współpracy ze mną,  pracować sam w domowym zaciszu i jednocześnie wzmacniać to, co już zostanie osiągnięte dzięki pracy ze mną. Nauczysz się zarządzać własnym umysłem i emocjami.

Zapraszam do współpracy i poznania narzędzia, jakim jest autohipnoza oraz praca z podświadomością dzięki hipnoterapii.

Zapraszam na 15 minutową, bezpłatną konsultację, w trakcie której odpowiem na Twoje pytania i wspólnie zaplanujemy Twój proces osiągania oczekiwanych przez Ciebie rezultatów.