„Uzależnienie bywa zasłoną dymną, która oddziela i zatrzymuje Cię przed spojrzeniem w kierunku rozwiązania jakiegoś problemu. Przy współpracy z Twoją podświadomością pomogę Ci znaleźć stosowne rozwiązania, dzięki którym staniesz osobą wolną od nałogu czy uzależnienia.”

Wychodzenie z uzależnienia i nałogu

Chcesz uwolnić się od uzależnienia od palenia, picia alkoholu, nadużywania substancji psychostymulujących, nadużywania mediów społecznościowych lub innych uciążliwych nawyków lub uzależnień? Chcesz odzyskać świadomą kontrolę nad swoim życiem i mieć wpływ na to, co możesz zmienić? Chcesz odzyskać poczucie wolności oraz kreowania rzeczywistości na własnych zasadach?

Czym są uzależnienia

Uzależnienie często staje się ucieczką, od niechcianej czy wręcz trudnej do zaakceptowania rzeczywistości, w której się znajdujemy. Staje się łatwą drogą, bo mogłoby się wydawać, że nie wymaga konfrontacji z tym, co ważne i istotne. Z tym, co tak naprawdę nas najbardziej boli. Dlatego za każdym razem, kiedy wracasz do nałogowych zachowań czy substancji, to co ważne, zostaje spychane w głąb podświadomego umysłu. Uzależnienia niejednokrotnie bywają nieświadomym wyborem. Sposobem na nie czucie, na niezajmowanie się samym sobą, swoim wnętrzem. Unikaniem tego, co wypływa z podświadomości, a potrzebuje zostać zauważone i w konsekwencji zaopiekowane.

Uzależnienie bywa  formą uciekania od swoich trudnych emocji, myśli, od problemów, od podejmowania decyzji czy ważnych życiowych spraw. Chęć nadmiernej stymulacji, być może połączone z jednoczesnym unikaniem czy uciekaniem,  bardzo często prowadzi do wytworzenia niekorzystnych nawyków. Co w konsekwencji może prowadzić do wytworzenia uzależnień.

 

Metafora nałogu i uzależnienia

Nałogi i uzależnienia, są jak wieloletnie rany, które niepielęgnowane zaczynają się rozrastać i infekować sąsiadujące tkanki. Tym samym powodując współuzależnienie osób z najbliższego grona, które mogą nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Ale kiedy w odpowiedni sposób zajmiemy się raną, oczyścimy, zdezynfekujemy i zmienimy na właściwy opatrunek, będziemy mogli zauważyć, że rana się uzdrawia i goi.  A to sprawi, że również otoczenie zostanie uzdrowione. Co oznacza, że jeśli w świadomy sposób podejmiesz decyzję o uwolnieniu się od uzależnienia czy nałogu i równocześnie wykonasz w tym kierunku kroki, by decyzja zamanifestowała się w Twoim życiu, to wszystko będzie miało korzystny uwalniający wpływ na Twoje najbliższe otoczenie.

 

Jak można się uwolnić od nałogu czy uzależnienia korzystając z hipnoterapii

Dzięki pracy z Twoją podświadomością w transie hipnotycznym, będziesz mógł zauważyć co tak naprawdę pcha Cię ku uzależniającym substancjom czy zachowaniom. Dlaczego popadasz w niekorzystne nawyki, które nie są dobre dla Ciebie, ale też dla innych. Bardzo często okazuję się, że może to być rodzaj nieprzepracowanego doświadczenia z dzieciństwa czy z wieku młodzieńczego. Może wyparte, nieprzeżyte lub zablokowane w ciele emocje. Być może nieświadome powielanie schematów, błędnych przekonań i zachowań rodzinnych czy społecznych.

W transie hipnotycznym, będziesz mieć możliwość przyjrzenia się tym doświadczaniom, ponieważ wówczas zmniejszona jest ilość docierających bodźców zewnętrznych i występuje większa koncentracja na tym, co dzieje się w Twoim ciele i umyśle. Będziesz mógł je skutecznie przepracować, uwolnić emocje, pozbyć się niekorzystnych schematów i w rezultacie wyzwolić siebie. Pomogę Ci w znalezieniu nowych strategi, które pomogą Ci zaspokoić te intencje, które kiedyś były realizowane przez uzależnienie.

 

Jak hipnoterapia może Ci pomóc

Dzięki hipnozie w naturalny sposób osiągniesz stan relaksu i odprężenia. Możesz doświadczyć zmienionych stanów świadomości bez sięgania po uzależniające substancje. Znajdziemy nowy sposób realizowania intencji, która do tej pory była zaspokajana przez uzależnienie. W zależności od tematu z którym będziesz chciał pracować proces terapeutyczny zostanie dobrany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Uzależnienie bywa zasłoną dymną, która oddziela i zatrzymuje Cię przed spojrzeniem w kierunku rozwiązania jakiegoś problemu. Przy współpracy z Twoją podświadomością pomogę Ci znaleźć stosowne rozwiązania, dzięki którym staniesz osobą wolną od nałogu czy uzależnienia. Znajdziesz inna drogę zaspokajania tych potrzeb, które kiedyś zaspokajałeś przez nałóg.

Zapraszam na 15 minutową, bezpłatną konsultację, w trakcie której odpowiem na Twoje pytania i wspólnie zaplanujemy Twój proces osiągania oczekiwanych przez Ciebie rezultatów.