Z tego artykułu dowiesz się:
W jaki sposób tracisz kontakt ze sobą
Czy retrospekcja swojego życia jest konieczna
Jak tego dokonać
Jak sprawić, by mózg się rozwijał
Czy dzieje się to również podczas transu hipnotycznego
Czy dzięki hipnozie odzyskasz kontakt z samym sobą
Rodzimy się niczym czysta kartka. W procesie życia zaczynamy powoli zapisywać kolejne puste strony książki którą piszemy. Książki zwanej życiem. Internalizujemy normy i zasady obowiązujące w społeczeństwie. Niejako pozwalamy by nasza książka została zapisywana, ale nie przez nas samych. Może być to najpiękniejsza kaligrafia na świecie, ale wciąż będzie to zapis kogoś innego. Z każdym kolejnym dniem zaczynamy oddalać się coraz bardziej od siebie samych. Przyzwalając na normy i zasady, które nie są z nami zgodne. Zaczynamy gubić samych siebie.
Pośród różnorakich meandrów życia, spełniania oczekiwań, wyzwań i wymagań. Zaczynamy zatracać siebie i zapominamy o tym, co jest dla nas ważne. Kim jesteśmy i co chcemy w życiu osiągnąć, jakie cele dla siebie obrać, jak się wewnętrznie motywować. Najpierw w domu rodzinnym, potem w szkole, w środowisku rówieśników, na studiach, na końcu w pracy.
Przyjmując przekonania od autorytetów: rodziców, nauczycieli, rodzeństwa, rodziny. Zaczynasz żyć w pewnym automatyzmie, na autopilocie. Na początku nie masz wyjścia, bo Twoje istnienie jest zależne od rodziców. Więc porzucasz siebie, by przetrwać i przeżyć. Tak działa ewolucja. Potem stajesz się dorosłym człowiekiem, zyskując samodzielność i samoświadomość. Możesz nadal żyć i działać z poziomu autopilota albo zadecydować, by przestać tak działać. Zacząć żyć. W wolności dla siebie. Wybierać i funkcjonować świadomie.
Dokonanie retrospekcji swojego życia
jest koniecznym krokiem na ścieżce rozwoju. Najpierw poprzez skontaktowanie się z sobą i swoim wnętrzem, poznanie siebie na nowo. Znalezienie swoich celów. Kolejnym krokiem będzie zrobienie retrospekcji swojego życia. Czy to, co robię i czym się zajmuję jest moje? Czy może spełniam oczekiwania rodziny, rodziców, bo to oni wybrali dla mnie taką ścieżkę życia, z jakichś względów. Jak się z tym czuję. Jak się w tym czuję. Jak mi z tym jest.
Najpierw warto zadać sobie pytanie: dla kogo i dlaczego to robię? Co sprawiło, że zajmuję się tym czym się zajmuję? Czy to jest coś co zawsze chciałem/-am robić? Jeśli nie, zastanów się co w duszy Ci gra. Do czego Cię ciągnęło. Co sprawiało Ci radość. Co Cię pasjonowało do tej pory. Co sprawiło, że nie mogłeś się tym zajmować. Do czego jest Ci najbliżej. Jak jest teraz. W każdym wieku można zacząć robić coś nowego. Mózg jest neuroplastyczny, rozwija się całe życie. Możesz zdecydować, by nabrać innego wiatru w żagle i zmienić kierunek rejsu swojego statku. Ale zanim zmienisz kierunek, może być tak, że trzeba będzie chwilę poczekać na bardziej sprzyjający podmuch wiatru, który uniesie Twój statek: łagodniej, czasem wolniej, a może szybciej do obranego celu. I to jest ok.
Może to, co robisz jest Twoim wyborem. Do tej pory dawało Ci satysfakcję, ale przestało. Warto zdawać sobie sprawę z tego, iż z upływem czasu, zmieniamy się, rozwijamy. Zmieniają się nasze potrzeby, zainteresowania oraz relacje. Może to, czym kiedyś się zajmowałeś przestało wzbogacać Twoje życie. Może przestało Cię już rozwijać. Może potrzebujesz innej jakości pracy lub innych wyzwań, nowych celów.
Jak zacząć rozwijać swój własny mózg?
Mózg jest neuroplastyczny. Rozwija się całe życie. Nawet w wieku 90 lat można nauczyć się nowych umiejętności. Mózg rozwija się tylko wtedy, kiedy robimy coś nowego, kiedy zaczynamy robić coś w nowy, inny sposób: np. zaczynamy jeść czy myć zęby lewą ręką zamiast prawą, kiedy idziesz, bądź jedziesz do pracy inną drogą niż dotychczas, kiedy podróżujesz w nowe miejsca, których jeszcze nie znasz. Kiedy uczysz się nowej umiejętności. Wówczas tworzą się nowe połączenia neuronalne w mózgu. A to wszystko powoduje sprawność umysłu w każdym wieku. Bo tak jak nieużywany mięsień zanika, tak samo jest z połączeniami synaptycznymi w mózgu i z mózgiem. By był w pełni sprawny, należy go stymulować, rozwijać.
Czy w czasie hipnozy mózg też się rozwija?
Tak. To też dzieje się podczas hipnozy. W transie hipnotycznym tworzą się nowe połączenia neuronalne, odpowiedzialne za zmianę. Potem już tylko zostaje wzmocnienie tych ścieżek, które zostały utworzone. To zadanie leży po Twojej stronie. Zaczynasz widzieć pewne rzeczy inaczej niż dotychczas. Zaczynasz mieć lepszy kontakt z samym sobą i swoją intuicją. Zaczynasz zauważać pewne rzeczy, których nie widziałeś do tej pory. Jednocześnie zaczynasz czuć się inaczej w pewnych sytuacjach. Zwiększa się Twoja samoświadomość, zaczynasz podążać za swoimi potrzebami, za sobą. Zaczynasz wyznaczać sobie cele oraz je znajdywać z większą łatwością. Dzięki odzyskaniu kontaktu ze sobą i swoim wnętrzem, swoją podświadomością.
Czy hipnoza pomoże Ci odzyskać kontakt ze sobą?
Codziennie widzę, jaką zmianę mają osoby, które są gotowe na tą formę pracy. Jak zaczynają odnajdywać siebie i jednocześnie wracać do dobrostanu i harmonii. Mnie hipnoza pomogła znaleźć samą siebie, wrócić do siebie. Złapać kontakt. Stawać za sobą i swoimi marzeniami. Zacząć wykonywać pracę, która jest wspierająca dla innych. Która stała się częścią mojego życia. Uczyć się co jest ważne dla mnie. Co jest moje, a co jest naleciałością z zewnątrz. Jest to ciągły proces odkrywania i czucia. Sprawdzania jak mi z tym jest. Integrowania tego w codziennym życiu. Dzięki temu zaczęłam pomagać innym i uczyć ich użytecznych narzędzi, dzięki którym mogą sami wspierać się w codzienności między sesjami, ale też po skończonej terapii. Dzięki której następuje uwolnienie, puszczenie, zrozumienie i uzdrowienie. Jest też rozwój. Poznanie siebie. Zwiększenie, bądź odzyskanie kontaktu z intuicją, z samym sobą. To tak jak powrót do swojego Domu, do Siebie.
Czy hipnoterapia ułatwi Ci samopoznanie i pomoże Ci znaleźć cel w życiu?
Wielu ludziom już pomogła i robi to nadal. Jest genialnym narzędziem samopoznania i odkrywania siebie, znajdywania i obierania dla siebie nowych celów. Hipnoza jest doskonałym narzędziem rozwoju. Dzięki hipnoterapii wiele osób znalazło równowagę w życiu, której czasem długo szukali, czasem nawet całe życie. Zaczęli odnajdywać utracone części siebie i je integrować. Kiedy ich tory zmieniły bieg, wykoleili się. Poznając siebie dzięki hipnozie, jednocześnie wykonując pewną pracę nad sobą, która jest nieunikniona, wskakują na właściwe tory, które zaczynają kreować sami. Stawiają przed sobą nowe cele i realizują je. Znajdując większą satysfakcję z tego, co wykonują lub ciesząc się spokojniejszymi relacjami z bliskimi.
Czy praca w hipnozie jest dla Ciebie?
Jeśli znajdujesz się na pewnym rozdrożu, szukasz swojej ścieżki. Chcesz złapać lepszy kontakt ze sobą czy polepszyć relacje z osobami, które są dla Ciebie ważne. Chcesz zwiększyć swoją samoświadomość. Zapraszam do wspólnej bezpiecznej hipnotycznej podróży, do odkrywania i znajdywania, wzmacniania i motywowania. Zrzucania blokad, oporów czy ograniczeń swojego umysłu.
By w końcu stać się kim chcesz się stać. Osiągnąć to, czego pragniesz osiągnąć, w wybranym obszarze życia. To tylko kwestia decyzji.
Masz pytania? Zadzwoń lub napisz.
Od wielu, wielu lat fascynuje mnie ludzki umysł. Wpływ różnorodnych czynników na kondycję psychiczną i fizyczną ludzkiego organizmu.
Poznawanie potęgi i możliwości ludzkiego umysłu, zaprowadziło mnie do poznania hipnozy. Hipnoza stała się moja pasją. Moja pasja stała się moja pracą, dzięki której mogę pomagać innym w odkrywaniu i wzmacnianiu swojego potencjału i możliwości.
W przekroczeniu własnych trudności, oraz wyjściu poza ramy i ograniczenia własnego umysłu. Znalezieniu własnych rozwiązań i ścieżek, które prowadzą do spełnionego, szczęśliwego i satysfakcjonującego życia.
Towarzyszę swoim klientom w pewnej podróży. W podróży wgłąb siebie. W podróży na końcu której, we współpracy z ich podświadomym umysłem dokonuje się zmiana.
Zapraszam na 15 minutową, bezpłatną konsultację, w trakcie której odpowiem na Twoje pytania i wspólnie zaplanujemy Twój proces osiągania oczekiwanych przez Ciebie rezultatów.
Copyright © 2020. All Rights Reserved.