Hipnozą uwolnisz się od lęku

Jak uwolnić się od lęku dzięki hipnozie

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Jak odróżnić lęk od strachu?

Jakie są objawy lęku?

Jakie zmiany wprowadzić, by zmniejszyć poziom odczuwanego lęku?

Jak zregenerować wyczerpane nadnercza?

Jak hipnoterapia może Ci pomóc zacząć żyć w wolności od lęku?

 

Lęk bardzo często mylony jest ze strachem. Możesz teraz zacząć zadawać sobie pytanie: jak odróżnić lęk od strachu? Na to i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Strach
Strach skierowany jest na jakiś konkretny przedmiot lub sytuację. Jest to zdarzenie realne, mieszczące się w granicach możliwości, jak np. niedotrzymanie terminu czy oblanie egzaminu.

Lęk
Jeśli odczuwasz lęk – możesz nie wiedzieć co dokładnie jest jego przedmiotem. Skierowany jest do wewnątrz. Lęk oddziałuje na trzech poziomach fizjologicznym, psychologicznym i behawioralnym.

 

Objawy lęku:
a) na poziomie fizjologicznym możesz odczuwać reakcje somatyczne, takie jak: przyśpieszone bicie serca, suchość w ustach, napięcie mięśni czy pocenie się
b) na poziomie psychologicznym możesz odczuwać lęk jako subiektywny stan obawy i niepokoju
c) z punktu widzenia behawioralnego, może odbierać zdolność do działania, radzenia sobie z pewnymi sytuacjami czy obrony własnego zdania.

Lęk może wywołać konkretna sytuacja lub nawet myślenie o niej. Unikanie sytuacji lękowej nie zmniejsz poziomu lęku, a wręcz sprawia, iż lęk się powiększa.
Lęk jest nieodłącznym elementem życia codziennego. Nie da się go całkowicie wyeliminować z naszego życia. Jest wiele sytuacji w życiu, w których reagowanie lękiem jest właściwe. Zakładając, że reagujesz brakiem lęku na codzienne wyzwanie, które pociągają za sobą stratę czy porażkę, coś byłoby nie tak.

 

Zaburzenia lękowe różnią się od normalnego lęku tym, że objawy trwają dłużej (po stresującej wyczerpującej sytuacji nie mija, może trwać kilka miesięcy), jego intensywność wzrasta (np. ataki paniki), może przerodzić się w fobię (lęk sytuacyjny-związany z konkretną sytuacją, bądź przedmiotem), która może mocno utrudniać codzienne funkcjonowanie.

W sytuacji odczuwania lęku można samemu stosować wiele przydatnych metod, jak: oddychanie, zmiana nawyków żywieniowych, wizualizacje, medytację, jogę, która „wycisza umysł”, zmianę przekonań na bardziej wspierające.
Plan wychodzenia z zaburzenia lękowego, będzie wymagał Twojego zaangażowania, zmiany nawyków: żywieniowych, zwiększenie aktywności fizycznej czy zmiany myślenia.

 

Zmiana nawyków żywieniowych
Do zmiany nawyków żywieniowych będzie należeć: ograniczenie produktów zawierających kofeinę, ograniczenie soli, produktów z dużą ilością konserwantów czy barwników. Zrezygnuj z alkoholu i narkotyków. Konieczne będzie ograniczenie cukru rafinowanego, deserów, produktów, które mogą Cię uczulać, czerwonego mięsa, produktów, które zawierają tłuszcz zwierzęcy. Unikaj nadmiaru cukru, jak i niskiego poziomu cukru we krwi (hiper- i hipoglikemia może dawać subiektywne odczuwanie lęku). Zastąp te produkty wysoko błonnikowymi produktami, pij 1,5 litra wody butelkowanej lub filtrowanej, zwiększ ilość nieprzetworzonych warzyw i owoców z ekologicznych upraw, zamiast czerwonego mięsa zjadaj więcej ryb.


Wyeliminowanie stresujących nawyków żywieniowych: jedzenie w pośpiechu, szybkie połykanie dużych kęsów, jedzenie zbyt dużej ilości pokarmu. Błędne nawyki żywieniowe wywołują stres w organizmie, prowadzą do zmniejszenia wchłaniania składników odżywczych, co w rezultacie prowadzi do niedożywienia organizmu.

 

Regeneracja wyczerpanych nadnerczy
Wyczerpanie nadnerczy spowodowane przewlekłym chronicznym stresem, będzie również nasilać odczuwany lęk, ale można temu przeciwdziałać. Pomocne okaże się zmiana nawyków oraz zmiana funkcjonowania w codzienności. Znalezienie czasu na odpoczynek i regenerację w ciągu dnia 20-30 min 2-3 razy dziennie. Ćwiczenia relaksacyjne, oddechowe, joga, autohipnoza, czy odsłuchiwanie nagrań relaksacyjnych.
Regularne uprawianie aktywności fizycznej poza domem: już 20-40 minut intensywnego wysiłku fizycznego 2, a najlepiej 3 razy w tygodniu, znacznie obniża poziom kortyzolu i adrenaliny. Co zmniejsza poziom stresu oraz odczuwanego lęku.
Zrezygnuj z kofeiny, alkoholu, nikotyny i narkotyków. Staraj się przesypiać około 8 godzin dziennie.

 

Wprowadzając zmiany w codziennym życiu, możesz sam znacznie obniżyć poziom odczuwanego lęku, ale jeśli zmagasz się już długi czas z nieuzasadnionym lękiem, dodatkowo masz poczucie, iż inne formy terapii nie działają. Jeśli poziom odczuwanego lęku w codzienności lub w wybranych sytuacjach jest zbyt intensywny. Zależy Ci na krótkoterminowej terapii, dzięki której znacznie szybciej i skuteczniej osiągniesz zamierzony cel. Potrzebujesz wsparcia w skutecznym uwolnieniu się od lęku. Zapraszam na sesje hipnoterapii.

 

Jak hipnoterapia może Ci pomóc?
Jeśli odczuwasz nieuzasadniony lęk, dzięki pracy w hipnozie można ławo rozwiązać Twój problem, docierając do jego źródła. Uwalniając emocje czy zmieniając przekonania na poziomie podświadomości, czyli w miejscu, gdzie zakorzeniony jest Twój problem. Dzięki czemu będziesz mógł zacząć cieszyć się upragnionym spokojem, wolnością i codziennością. Zaczniesz patrzeć na swoje życie przez nowy pryzmat. Pryzmat życia jakie sam wybierzesz – w wolności od lęku.

Zapraszam na wstępną bezpłatną konsultację, dzięki której możesz z łatwością rozwiać wątpliwości dotyczące tej formy terapii, zadać nurtujące Cię pytania.
Zapraszam na inne artykuły dotyczące pracy z oddechem, stresem, które mogą okazać się wspierające, jeśli odczuwasz lęk.

O terapeucie:

Od wielu, wielu lat fascynuje mnie ludzki umysł. Wpływ różnorodnych czynników  na kondycję psychiczną i fizyczną ludzkiego organizmu.

Poznawanie potęgi i możliwości ludzkiego umysłu, zaprowadziło mnie do poznania hipnozy. Hipnoza stała się moja pasją. Moja pasja stała się moja pracą, dzięki której mogę pomagać innym w odkrywaniu i wzmacnianiu swojego potencjału i możliwości.

W przekroczeniu własnych trudności, oraz wyjściu poza ramy i ograniczenia własnego umysłu. Znalezieniu własnych rozwiązań i ścieżek, które prowadzą do spełnionego, szczęśliwego i satysfakcjonującego życia.

Towarzyszę swoim klientom w pewnej podróży. W podróży wgłąb siebie. W podróży na końcu której, we współpracy z ich podświadomym umysłem dokonuje się zmiana.

..więcej o mnie.

Artykuły na blogu:

Zapraszam na 15 minutową, bezpłatną konsultację, w trakcie której odpowiem na Twoje pytania i wspólnie zaplanujemy Twój proces osiągania oczekiwanych przez Ciebie rezultatów.